Breaking News

A'dan Z'ye koranavirüs! Dr Naser Dadaşzade anlattı - İzle

Ülkemizin önde gelen Kulak Burun Boğaz uzmanlarından biri olan Naser Dadaşzade koronavirüsün ne zaman en üst seviyeye ulaşacağını, yayılma hızının yavaşlayıp yavaşlamayacağını ve insanların hangi durumlarda hastanelere başvurması gerektiği gibi soruları cevapladı.

TCMB doğru yaptı, devlet risk almalı

Ekonomist Ali Ağaoğlu ile ekonomi gazetecisi Hakan Güldağ, ekonomiye giderek daha sert biçimde yansıyan koronavirüs salgınının etkilerini hafifletmek için alınan önlemleri değerlendirdi. İkili, yatırımcıların merak ettikleri kimi soruları da ele aldı.

Engin Koçak: "Koster piyasası tarihi dipten döndü"

Akdeniz ve Karadeniz’deki koster filosunu temsil eden İstanbul Navlun Endeksi (ISTFIX), tarihi dipten döndü. Koster piyasasındaki son gelişmeleri DÜNYA’ya değerlendiren ISTFIX Araştırma Müdürü Engin Koçak, “Koster piyasası bölgede ticaretin olumsuz etkilenmesine rağmen sert düşen yakıtlardan ivme kazanıp tarihi diplerden biraz toparlandı. Ancak şu anda geldiği 450-460 puan seviyeleri halen çok düşük” dedi.

İkinci el gemi fiyatları düşüşte!

Koronavirüs salgını nedeniyle gemi fiyatları düşüşe geçti. Sektörün önde gelen brokerlarından Pelikan Denizcilik ortağı Meltem Süloğlu, alıcıların gemiyi incelemekten bile çekindiğini belirterek, “Koronavirüs salgını teslim yeri konusunda da sorun oluyor. İkinci el kuru yük Gemi fiyatları yüzde 15 civarında düştü. Örneğin birkaç ay evvel 10 yaşında Çin inşa bir supramax gemiyi 10 milyon dolara alırken, şu anda Japon inşa 10 yaşındaki supramax gemiler 10 milyon dolara satılıyor. Fiyatların biraz daha düşeceğini öngörüyorum. Ancak en dipte gemi alacağız diye uğraşmamak lazım. Ciddi alım ilgisi olan müşterilerime araştırmalarına başlamalarını öneriyorum” diye konuştu.