ICS, Esben Poulsson ile devam kararı aldıUluslararası Deniz Ticaret Odası (ICS), ICS'nin mevcut başkanı olan Esben Poulsson'u iki yıllık bir dönem için yeniden atadı. 

Poulsson, 2016 yılında ICS başkanlığına atandı ve ICS'nin uluslararası nakliyeyi etkileyen temel konularda uluslararası organlar, ulusal hükümetler ve endüstri kuruluşlarıyla olan ilişkilerini denetledi.

Geçen yıl, Poulsson liderliğinde, ICS, diğer endüstri ortaklarıyla birlikte, sıfır karbon teknolojilerinin araştırma ve geliştirmesini hızlandırmak için 5 milyar dolarlık bir küresel Ar-Ge fonu kurulması için IMO'ya radikal bir teklif sundu. Ayrıca devam eden mürettebat değişikliği krizinin de ön saflarında yer aldı. 

Esben Poulsson yaptığı açıklamada: "“ICS yönetim kurulu tarafından iki yıllık bir dönem için atandığım için çok onur duyuyorum. Covid-19 salgını, 2020'nin uzun süredir hatırlanacak bir yıl olduğu anlamına geliyor ve bu kesinlikle nakliye için geçerli. Ülkeler sınırları kapattıkça ve seyahat kısıtlamaları getirdikçe, sektörün ticareti kolaylaştırma ve küresel yaşam standartlarının sürdürülmesi ve iyileştirilmesindeki rolü hiç bu kadar önemli olmamıştı ”ifadelerini kullandı.

KAYNAK: MARBOX.COM.TR